tatan
06 بهمن 1401 - 19:11

اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های بهارستان

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار از سفر رئیس جمهور به شهرستان بهارستان برای تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌ها اختصاص یافته است. ‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بهارستان، عبدالله نوحی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به رشد و توسعه بهارستان در دولت سیزدهم اظهار داشت: شهرستان 750 هزار نفری بهارستان به لحاظ شاخص‌های آموزشی، بهداشتی، درمانی و ورزشی و زیرساخت‌های زیربنایی و روبنایی با استانداردها فاصله بسیاری دارد.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به بهارستان تصریح کرد: سفر رئیس جمهور به شهرستان بهارستان و بازدید میدانی از پروژه‌ها منجر به گره‌گشایی مشکلات شد.

فرماندار بهارستان با بیان اینکه تمامی مصوبات دولت برای شهرستان توسط دولت سیزدهم انجام خواهد گرفت، افزود: آیت الله رئیسی پس از 30 سال به‌عنوان اولین رئیس جمهور در پایانه حمل و نقل کالای استان تهران در نسیم‌شهر حضور یافت و به بدون واسطه با رانندگان دیدار و مشکلات آن‌ها را بررسی کرد.

نوحی به وسعت پایین اراضی کشاورزی با 1500 هکتار در بهارستان اشاره کرد و گفت: با مصوبه سفر رئیس جمهور، 50 هکتار از اراضی کشاورزی بهارستان برای احداث مجتمع کشت گلخانه‌ای 400 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت.

وی به تکمیل دی‌کیلنیک بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) نسیم‌شهر با مصوبه 60 میلیارد تومانی سفر ریاست جمهوری به بهارستان اشاره کرد و ابراز داشت: مرکز تولد بیمارستان امام حسین(ع) 140 میلیارد تومان اعتبار از سفر رئیس جمهور به بهارستان دریافت کرد.

فرماندار بهارستان به اختصاص 150 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت 10 مدرسه با دستور رئیس جمهور در بهارستان اشاره کرد و افزود: بهارستان بیش از 125 هزار دانش آموز دارد که در 135 فضای آموزشی تحصیل می‌کنند که در حوزه زیرساخت‌های آموزشی کمبودهای بسیاری وجود دارد.

نوحی به اختصاص 30 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت اردوگاه دانش آموزی در سفر ریاست جمهوری به بهارستان اشاره کرد و اذعان داشت: مجوز مطالعات اتصال مترو اسلامشهر به بهارستان اخذ شده تا مطالبه به‌حق مردم در حوزه حمل و نقل پیگیری شود و دو ایستگاه نسیم‌شهر و گلستان برای مترو در نظر گرفته شده است.

وی به پیگیری احداث خط دوم ریل باس در محدوده سرزمینی بهارستان اشاره کرد و گفت: ساماندهی رودخانه‌های سالور و شادچای با 40 میلیارد تومان در 6 کیلومتر از مصوبات سفر رئیس جمهور به بهارستان است.

فرماندار بهارستان با بیان اینکه در حوزه امنیتی دو کلانتری با 30 میلیارد تومان در بهارستان ساخته خواهد شد اضافه کرد: ساختمان نیمه کاره فرمانداری بهارستان از سفر رئیس جمهور به این شهرستان 15 میلیارد تومان تخصیص یافت.

نوحی تصریح کرد: بهارستان به‌عنوان شهرستان‌های 31 گانه کم برخوردار در حوزه محرومیت زدایی در کشور شناخته شده است و قطعا از توجه ویژه کشوری برخوردار خواهد شد.

وی به اختصاص اعتبار 500 میلیارد تومانی برای تکمیل کمربندی جنوبی حدفاصل واوان به بهارستان اشاره کرد و گفت: کمربندی جنوبی در 30 کیلومتر از میدان جهاد بزرگراه آزادگان آغاز و به رباط‌کریم متصل می‌شود که با تکمیل 5 کیلومتر بخشی از این کمربندی در بهارستان بار ترافیکی این شهرستان را کاهش محسوسی خواهد داشت.

فرماندار بهارستان به توجه ویژه دولت در احیای بافت‌های فرسوده این شهرستان اشاره کرد و ابرلز داشت: 11 محله در بهارستان به صورت پایلوت توسط شرکت بازآفرینی شهری در اقدام مشترک و بازسازی و نوسازی در بافت فرسوده احیا خواهد شد.

نوحی با بیان اینکه سرانه ورزشی بهارستان به ازای هر نفر 13 سانتی‌متر است عنوان کرد: 25 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل اماکن ورزشی در این شهرستان از مصوبات سفر رئیس جمهور اختصاص یافته است.

وی به تکمیل ساختمان دانشگاه پیام نور بهارستان با 20 میلیارد تومان از مصوبات سفر رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: 20 میلیارد تومان اعتبار برای توانمندسازی و اشتغال زنان سرپرست خانواده افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد بهارستان از مصوبات سفر رییس جمهور اختصاص یافت.

فرماندار بهارستان به اختصاص 600 میلیارد تومان اعتبار برای احداث تصفیه‌خانه این شهرستان اشاره و اظهار کرد: چالش صدور مجوز صنعتی در لکه‌ها و شهرک‌های صنعتی بهارستان با دستور رییس جمهور حل و فصل شده است و این امر منجر به پویایی توسعه و تولید در بهارستان خواهد شد.

نوحی با تأکید بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام بقاع متبرکه در بهارستان افزود: تکمیل ساختمان‌های سه امامزاده در بهارستان می‌تواند پایگاه گردشگری مذهبی و فرهنگی بهارستان محسوب شود تا سرانه‌های فرهنگی در این شهرستان ارتقاء یابد.

فرماندار بهارستان در پایان خاطرنشان کرد: بیش از 2 هزار میلیارد تومان اعتبار از سفر رییس جمهور به شهرستان بهارستان برای تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های عمرانی ، آموزشی، درمانی ، ورزشی ، خدماتی، کشاورزی و اقتصادی اختصاص یافته است.    

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 999896