tatan
06 بهمن 1401 - 16:41

نخستین جشنواره طبخ ماهی اسفندماه در ماهنشان برگزار می‌شود

زنجان-رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ماهنشان از برگزاری جشنواره طبخ ماهی در کنار قلعه تاریخی بهستان شهرستان ماهنشان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نجفعلی عزیزی در نخستین جلسه برگزاری جشنواره نخستین جشنواره طبخ ماهی در فرمانداری شهرستان ماهنشان گفت: شهرستان ماهنشان یکی از قطب‌ها و پایگاه‌های مهم تولید ماهی قزل آلای استان محسوب می‌شود و سهم قابل توجهی از تولید سالانه را در این استان دارد که جشنواره طبخ ماهی با مشارکت دستگاه‌های اجرایی اسفندماه در کنار قلعه تاریخی بهستان برگزار خواهد شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ماهنشان افزود: در این جشنواره برنامه‌هایی از جمله فروش و پخت ماهی با هدف ترویج فرهنگ مصرف آبزیان برگزار خواهد شد همچنین در روز جشنواره طبخ غذا با آبزیان برنامه‌های شاد و متنوعی را خواهیم داشت و به برگزیدگان جشنواره طبخ غذا با آبزیان جوایز و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

عزیزی گفت: این جشنواره با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی از جمله فرمانداری، شهرداری، دهیاری روستای بهستان و سایر دستگاه‌هابرگزار خواهد شد.

فرماندار شهرستان ماهنشان نیز در این جلسه اظهارکرد: ایجاد پارکینگ خودرویی، کنترل ترافیک در روزهای برگزاری جشنواره، خدمات‌دهی سیار به گردشگران و شرکت‌کنندگان در جشنواره و ایجاد غرفه‌های فروش صنایع‌دستی و سوغات محلی در کنار برگزاری این جشنواره ازجمله اقداماتی که باید توسط دستگاه‌های اجرایی انجام شود.

محمدرضا محمدی افزود: جشنواره طبخ ماهی به زودی و در اسفندماه جاری با همکاری دستگاه‌های مرتبط در منطقه تاریخی بهستان برگزار می‌شود و امیدواریم این جشنواره شروعی برای اجرای برنامه‌های متنوع به منظور رونق گردشگری در شهرستان باشد.

یکی از مهم‌ترین و خاص‌ترین جاذبه‌های باستانی ماهنشان، قلعه بهستان محسوب می‌شود که در نزدیکی رود قزل‌اوزن و روستایی به نام بهستان واقع شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 999585